targinieruchomosci.com.pl wynajemnamapie.pl

Przeprowadzka - samemu, czy z firmą przeprowadzkową?

Statystycznie każdy z nas przynajmniej raz w życiu będzie musiał się przeprowadzać z jednego miejsca do drugiego. W wielu przypadkach wyprowadzki realizowane są w obrębie tego samego miasta, ale wcale nie musi być to standardem.

Mieszkając w mniejszych miejscowościach nasza przeprowadzka w głównej mierze związana może być z poszukiwaniem miejsca, w którym są lepsze perspektywy pracy. Niekiedy wyprowadzamy się nawet do zupełnie innego kraju, aby tak szukać swojej szansy na lepsze życie. Pomijając fakt, że wyprowadzka sama z siebie może być mocno stresująca to niejednokrotnie pojawiają się wątpliwości związane z tym czy przeprowadzać się na własną rękę czy może skorzystać z pomocy profesjonalistów, a więc firmy oferującej tego typu usługi. Nasz wybór na pewno powinien być solidnie przemyślany i dopasowany do indywidualnej sytuacji.

Przede wszystkim musimy pamiętać o transporcie

Podstawowym problemem, przed jakim staniemy, będzie zorganizowanie sobie transportu. Tutaj sytuacja może być różna zależnie od tego co chcemy ze sobą zabrać. Osoby wyprowadzające się ze swojego domu rodzinnego niejednokrotnie zabierają ze sobą tylko podstawowe rzeczy i tak naprawdę zaczynają wyposażenie nowego domu od zera. W tej sytuacji bagażu nie będzie dużo i zapewne wystarczy transport własnym samochodem, a i jest szansa, że zapakujemy się do 2-3 walizek i zabierzemy się nawet samolotem czy jakimś pociągiem lub autokarem, zależnie gdzie się wyprowadzamy.

To jednak jedyna sytuacja, w której sam transport nie będzie stanowił dużego problemu. Zazwyczaj chcemy zabrać większość naszego dobytku, a tego potrafi być naprawdę dużo i robi się problem. W obrębie jednego miasta wyjściem może być wynajęcie samochodu, na rynku nie brakuje firm oferujących takie usługi. Niestety jednak dla większych pojazdów prawo jazdy kategorii B może nie wystarczyć. Musimy albo płacić więcej za wynajęcie auta już z kierowcą albo szukać pośród znajomych kogoś, kto takie uprawnienia posiada.

Jeszcze gorzej jeśli nasza wyprowadzka wiąże się z wyjazdem do innego miasta, bardzo oddalonego od naszej obecnej miejscowości, albo nawet do innego kraju. Tutaj wynajęcie auta będzie bardzo kosztowne, a i mnóstwo pieniędzy wydamy oczywiście na paliwo. Zmarnujemy także własny czas, którego w dzisiejszych czasach chyba każdemu brakuje.

W przypadku korzystania z pomocy firmy zajmującej się przeprowadzkami od razu w koszty usługi mamy wpisane wynajęcie samochodu, wraz z kierowcą i pracownikami, którzy zajmą się pakowaniem auta i późniejszym jego wypakowywaniem. Najlepiej po prostu przekalkulować sobie koszty wynajęcia samochodu i koniecznie brać pod uwagę także to ile czasu własnego stracimy, często będąc zmuszonym do brania urlopu w pracy.

Pakowanie się w dniu wyprowadzki to kolejne wyzwanie

Kolejna sprawa to kwestia pakowania, a konkretniej przenoszenia wszystkich naszych rzeczy do samochodu, a później wypakowanie auta już na miejscu. O ile mieszkamy w domku jednorodzinnym czy na parterze bloku to zadanie to nie będzie aż tak bardzo trudne, ale już znoszenie ciężkich mebli i pudeł z wyższych pięter to spory problem. Decydując się na wyprowadzkę samodzielną musimy zdecydowanie poprosić rodzinę czy znajomych o pomoc, na pewno sami sobie nie poradzimy. Tworzy to problemy logistyczne, gdzie może być ciężko dopasować wolny czas wszystkich w taki sposób, aby spotkać się o jednej porze razem. Znajomym także trzeba oczywiście wynagrodzić jakoś ich pomoc, co powinno wynikać ze zwykłego dobrego smaku. Wynoszenie rzeczy może zająć nam dodatkowo wiele długich godzin i często nie wystarczy zarezerwowanie sobie jednego tylko dnia.

Usługi firmy przeprowadzkowej pod tym kątem na pewno będą droższe, ale nie zawsze pieniądze są tutaj najważniejsze. Firmy tego typu mają doświadczonych ludzi, którzy nawet w trudnych warunkach wiedzą jak sprawnie i bezpiecznie wynosić rzeczy. Osoby takie posiadają również specjalistyczny sprzęt, chociażby pasy do wynoszenia ciężkich rzeczy czy maty do zakrywania wartościowych przedmiotów już w samochodzie. Ekipa na pewno sprawnie wyniesie, a później wniesie rzeczy i oszczędzi nam nerwów oraz czasu.

Warto zastanowić się nad ubezpieczeniem

Kwestia samodzielnej wyprowadzki ma jeszcze jedną wadę, która w niektórych przypadkach może być naprawdę istotna. Firmy przeprowadzkowe po prostu są ubezpieczone. Jeśli podczas realizacji usług pracownicy coś zniszczą to możemy ubiegać się o odszkodowanie. Dotyczy to oczywiście także uszkodzeń w czasie transportu. Gdy rzeczy nosimy i przewozimy samodzielnie nie mamy takiego komfortu. Generuje to dodatkowy stres z obawami o cenny dobytek. O ile możemy ubezpieczyć na czas transportu cenne dzieła sztuki czy instrumenty, tak naszych mebli czy sprzętu RTV i AGD już nie bardzo.

Kwestia wyprowadzki samodzielnej lub z pomocą firmy transportowej jest z całą pewnością sprawą indywidualną, ale dokonując wyboru zawsze najlepiej kierować się zdrowym rozsądkiem, a nie tylko pieniędzmi. W obrębie jednego miasta jakoś sobie poradzimy, ale dalsze odległości powinny zachęcić nas do skorzystania z pomocy fachowców. Oszczędzamy przede wszystkim swój czas i zdrowie niszczone przez stres, nie musimy martwić się o samochody, wnoszenie czy wynoszenie rzeczy, a także o ubezpieczenie. Podczas każdej przeprowadzki może pójść coś nie tak, nawet jeśli ktoś ma ogromne doświadczenie. Losowe przypadki to nic niezwykłego i dlatego ubezpieczenie jest kwestią niesłychanie ważną.
wynajem Warszawawynajem pokoi Warszawawynajem mieszkań Warszawawynajem domów Warszawawynajem działek Warszawawynajem garaży Warszawawynajem biur Warszawawynajem Krakówwynajem pokoi Krakówwynajem mieszkań Krakówwynajem domów Krakówwynajem działek Krakówwynajem garaży Krakówwynajem biur Krakówwynajem Poznańwynajem pokoi Poznańwynajem mieszkań Poznańwynajem domów Poznańwynajem działek Poznańwynajem garaży Poznańwynajem biur Poznańwynajem Wrocławwynajem pokoi Wrocławwynajem mieszkań Wrocławwynajem domów Wrocławwynajem działek Wrocławwynajem garaży Wrocławwynajem biur Wrocławwynajem Gdańskwynajem pokoi Gdańskwynajem mieszkań Gdańskwynajem domów Gdańskwynajem działek Gdańskwynajem garaży Gdańskwynajem biur Gdańskwynajem Białystokwynajem pokoi Białystokwynajem mieszkań Białystokwynajem domów Białystokwynajem działek Białystokwynajem garaży Białystokwynajem biur Białystokwynajem Bydgoszczwynajem pokoi Bydgoszczwynajem mieszkań Bydgoszczwynajem domów Bydgoszczwynajem działek Bydgoszczwynajem garaży Bydgoszczwynajem biur Bydgoszczwynajem Gorzów Wielkopolskiwynajem pokoi Gorzów Wielkopolskiwynajem mieszkań Gorzów Wielkopolskiwynajem domów Gorzów Wielkopolskiwynajem działek Gorzów Wielkopolskiwynajem garaży Gorzów Wielkopolskiwynajem biur Gorzów Wielkopolskiwynajem Katowicewynajem pokoi Katowicewynajem mieszkań Katowicewynajem domów Katowicewynajem działek Katowicewynajem garaży Katowicewynajem biur Katowicewynajem Kielcewynajem pokoi Kielcewynajem mieszkań Kielcewynajem domów Kielcewynajem działek Kielcewynajem garaży Kielcewynajem biur Kielcewynajem Lublinwynajem pokoi Lublinwynajem mieszkań Lublinwynajem domów Lublinwynajem działek Lublinwynajem garaży Lublinwynajem biur Lublinwynajem Olsztynwynajem pokoi Olsztynwynajem mieszkań Olsztynwynajem domów Olsztynwynajem działek Olsztynwynajem garaży Olsztynwynajem biur Olsztynwynajem Opolewynajem pokoi Opolewynajem mieszkań Opolewynajem domów Opolewynajem działek Opolewynajem garaży Opolewynajem biur Opolewynajem Rzeszówwynajem pokoi Rzeszówwynajem mieszkań Rzeszówwynajem domów Rzeszówwynajem działek Rzeszówwynajem garaży Rzeszówwynajem biur Rzeszówwynajem Szczecinwynajem pokoi Szczecinwynajem mieszkań Szczecinwynajem domów Szczecinwynajem działek Szczecinwynajem garaży Szczecinwynajem biur Szczecinwynajem Toruńwynajem pokoi Toruńwynajem mieszkań Toruńwynajem domów Toruńwynajem działek Toruńwynajem garaży Toruńwynajem biur Toruńwynajem Zielona Górawynajem pokoi Zielona Górawynajem mieszkań Zielona Górawynajem domów Zielona Górawynajem działek Zielona Górawynajem garaży Zielona Górawynajem biur Zielona GóraWalutyKursy walutInwestycje.plWzory umówTargi nieruchomościMapa samochodowaFOREX
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007 - 2013

Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki - Inwestujemy w wasza przyszłośc'